KATTENS DAG OG KATTEVISNING PÅ BUTIKKEN HUND SOM HOBBY 12.11.2016 :) (Bilder)

Lørdag 12.11.2016 var vi i Katteklubben Midt-Norge (KKMN) invitert til å bli med på Kattevisning i anledning “Kattens Dag” på dyrebutikken “Hund Som Hobby” i Trondheim i samarbeid med Royal Canin.
 
 
Fra klubben vår var vi 9 stk som hadde med katten våre for å vise dem fram, og de fleste rasene vi har i klubben fikk vi vist fram.
 
 
Vi var på “Hund Som Hobby” fra kl.12.00 – 17.00, og det var jevnt nokså mange kunder som stakk innom. Mange interesserte kunder kom bort for å spørre om de forskjellige kattene våre, og for å slå av en katteprat. Vi fikk fortalt de som ønsket om den rasen vi har, og hvorfor vi har nettopp den rasen vi har valgt 🙂
 
 
Klubben vår var med på Kattevisning i 2015 også, men da var det på torsdags ettermiddag. Det var langt mer kunder nå enn forrige gang vi deltok på dette. Vi konkluderte med at det var bedre å være med på Kattevisning på en lørdag, enn på en torsdags ettermiddag/kveld.
 
 
Selvøflgelig fikk jeg fotografert noen bilder på Kattevisningen, og jeg håper dere liker bildene 🙂
 
 

121116_devon_rex_kattevisning3

En kjempefin Devon Rex hunnkatt 🙂

 
 

121116_burmeser_kattevisning4

En kjempefin burmserhunnkatt 🙂

 
 

121116_lillefix_kattevisning4

En kjempefin og avlsappet kurilsk bobtail hunnkatt 🙂

 
 

121116_maine_coon_til_christine_kattevisning3

En kjempefin maine coon hunnkatt 🙂

 
 

121116_maine_coon_til_hanne_kattevisning3

En annen kjempefin maine coon 🙂

 
 

121116_ragdoll_kattevisning5

En kjempefin ragdoll hunnkatt 🙂

 
 

121116_hellig_birma_kattevisning4

En kjempefin hellig birma 🙂

 
 

121116_sibir_camilla_kattevisning3

Den kjempefine sibirhunnkatten Camilla lot seg heller ikke stresse over å være på Kattevisning 🙂

 
 

121116_elvis_kattevisning6

Av mine tre abyssinere hadde jeg med Elvis, og Elvis var overlykkelig over å ha flere hunnkatter rundt seg 🙂 Han syntes det luktet parfye 🙂

 
 

121116_elvis_kattevisning7

Godpusegutten min Elvis på Kattevisningen <3 :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

10 thoughts on “KATTENS DAG OG KATTEVISNING PÅ BUTIKKEN HUND SOM HOBBY 12.11.2016 :) (Bilder)

 1. Såååå råfine kattebilder du har tatt på kattevisningen snuppa mi;)) Det tenker jeg var artig å være med på. Og tenk så artig for de som kommer innom butikken å se de forskjellige kattene. Selvsagt er bildene av Elvis min favoritt. Men jeg synes devon rexen er råstilig rase;))

  Ha en fin kveld;))

  Stooor klem fra Else Marit
  Else Marit recently posted..Bli med i facebookgruppen Bloggere mot det sykelige jaget etter det “perfekte” utseendeMy Profile

  • Else Marit: Tusen takk for kjempekoselig kommentar på blogginnlegget mitt Else Marit vennen 🙂

   Det var kjempegøy, og særlig at det var mange kunder innom som kom bort for å snakke om katt, og for å se på kattene våre 🙂

   He, he, he 🙂 Ja du er litt innhabil i denne saken angående rasene 🙂 Devon Rex er en publikumsvennlig rase som trekker folk til seg. Jeg er forelsket i Devon Rex jeg, og de har mye av de samme faktene som en abyssiner når det gjelder væremåte 🙂

   Ønsker deg en kjempefin lørdag, og ei kjempefin og god helg 🙂

   Purr, purr, fra Toril og kattene

 2. Jeg vet at Vestkystkatten har hatt en kattevisning, men jeg var opptatt den dagen de hadde det.

  Kjekt at deler bilder av alle de fine kattene, og bildene var virkelig fine 🙂 Jeg er svak for mainecoon, abyssiner og devon rex, og de er klart mine favoritter i katteraser.

  Fin, fin kveld til deg mannen din og kattene dine 🙂

  Klem, klem fra Mona Elisabeth
  Mona Elisabeth recently posted..Søndagsoppdatering med bilder fra Halsa 🙂My Profile

  • Mona Elisabeth: Tusen takk for en kjempekoselig kommentar fra deg på blogginnlegget mitt 🙂

   Jo, jeg tror egentlig du har rett. Jeg har jo facebookvenner (rasekattvenner) som er med i Vestkystkatten, og jeg mener å huske at de reklamerte for at de skulle vær med på en kattevisning.

   Det er en kjempefin anledning for de som ønsker å se rasene for å ta en titt. På en kattevisning kan vi ta oss bedre tid enn på en katteutstilling. Der skal vi frem med kattene, vi skal stelle dem før de skal på dommerbordet og vi skal frem til utvelgelse av BiV og NOM. Jeg har selv opplevd at jeg har pratet med publikum på katteutstilling hvor jeg har måttet avbryte samtalen fordi jeg måtte frem til dommeren med en av kattene. Det er litt kjedelig.

   Ønsker deg en kjempefin lørdag, og ei kjempefin og god helg 🙂

   Purr, purr, og stor klem fra Toril og kattene

 3. Det var morsomt å treffe deg på Hund som hobby den lørdagen på Lade, og jeg syntes de to maine coonene var flotte 🙂 Jeg sa det til mannen min at det var fint at dere viste forskjellige raser på kattevisningen, og jeg hadde aldri sett kurilsk bobtail før. Den var fin 🙂

  Vi fikk med oss prøvefor fra Vigor tror jeg, og jeg prøvde å se om Maco ville ha det. Han elsket foret. Jeg la det fra meg i skapet, og tror du ikke han hadde fått opp døren, funnet tak i posen og spist opp resten av foret da? Det foret var populært mottatt fra Maco 🙂

  En fin kveld ønskes deg og dine 🙂 Jeg sitter og følger med sjakkpartiet på NRK2, og det er nå det er spennedne. Til alt hell har jeg frihelg. Vi får krysse fingrene for at det går Mangus sin vei 🙂

  Godklem fra Irene

  • Irene: Tusen takk for kjempekoselig kommentar på blogginnlegget mitt 🙂 Kjempekoselig at du og jentene tok turen innom. Det passet jo perfekt at dere måtte ha kattemat til Maco da 🙂

   Det syntes vi også, og vi sa det som en oppsummering at det var kjempebra at nesten alle rasene våre i klubben var representert på kattevisningen.

   Ha, ha, ha 😀 Her hjemme også. Vigorfòret er kjempepopulært, og kattene elsker det 🙂

   Jeg er enig med deg at kurilk bobtail er en kjempefin rase, men jeg tror ikke jeg ville hatt den rasen.

   Har også fulgt med litt sjakk, men jeg skjønner ikke bæra av det. Jeg kjenner til navnet på brikkene jeg da 🙂

   Ønsker deg en kjempefin lørdag, og en kjempefin og god helg 🙂

   Purr, purr, og stor klem fra Toril og kattene

 4. Hærre gud kerr kanonfine bilda av kanonfine katta du har tatt 🙂 Æg blir heit sjuk ætter å skaff mæg kjæledyr. Æg og gubben har snakka om det. Bægge to har løst på katt førr dæm e meir sjølstendig enn en hund. Æg studer jo og jobba og gubben e mykkje på plattformen og da vil hunden bli mykkje aleina på dagtid og da e det bedre med ei katta.

  Ska æg ha katt så ska æg ha maine coon eller sibirkatt. Æg syns dæm e kanonfin 🙂

  Æg ønska dæg ein fin fredag 🙂

  Stor bloggklæm fra mæg

  • Siri Elise: Tusen takk for kjempekoselig kommentar fra deg på blogginnlegget mitt 🙂 Kjempekoselig at du likte bildene mine 🙂

   Jeg skjønner deg kjempegodt, for har du vokst opp med dyr, så savner du det den dagen du ikke har dyr. Da vi skulle skaffe oss dyr, snakket vi om hund eller katt. Siden jeg sliter med kronisk betennelsesreumatimse, og må gå igjennom flere operasjoner kom all jobben med turgåing til å bli mannen min sin jobb. Om vinteren når det er glatt, holkete og kaldt med snøføre har jeg dager hvor jeg ikke får på meg sko på føttene, fordi hælene mine har store røde kuler rett bak hælbeinet. Da kunne ikke jeg komme meg ut på tur med en hund.

   En katt er som du skriver mer selvstendig enn en hund, for vi kan gjerne reise bort 2-3 dager. Da har vi selvsagt noen som kommer innom hver dag og tar ut av kattedoen, og som passer på at kattene får mat, vann og kos.

   Maine coon og sibir er kjempefine katter 🙂 Liker disse rasene kjempegodt selv 🙂

   Ønsker deg en kjempefin lørdag, og ei kjempefin og god helg 🙂

   Purr, purr, og stor bloggklem fra Toril og kattene

 5. Jeg har våknet til liv jeg også nå 🙂 I går kveld var kjæresten min og jeg på julebord gjennom jobben hans, og det var meget koselig 🙂 Vi kom ikke hjem før klokken var halv tre i natt. Det var koldtbord med mye god julemat, dessert, kaffe, kaker og god drikke 🙂 Musikken var bra til en forandring, og jeg danset mye 🙂

  Vi sitter og ser på worldcup i fra Finland, og strikketøyet er funnet frem 🙂

  Du verden så mange fine katter dere viste på den kattevisningen 🙂 Jeg synes kattene dine er nydelige, men bildet av devon rexen gikk rett hjem til meg som en favorittrase 🙂 Den var meget vakker 🙂

  Jeg ønsker deg en fin lørdag 🙂

  Bloggklem fra Gry
  Gry recently posted..Fin helg med kjæresten, og jeg er i gang med nytt hekleprosjekt 🙂My Profile

 6. Gry: Tusen takk for kjempekoselig kommentar fra deg på blogginnlegget mitt 🙂 Kjempekoselig at du likte bildene mine 🙂

  Devon Rex og abyssiner er to raser som er nokså typemessig like når det gjelder oppførsel. Begge rasene har kjempeherlig lynne, de er aktive, de er nysgjerrige og de er uredde raser. Begge raser tiltrekker seg publikum på utstillinger.

  Hørtes kjempekoselig ut med julebord. I år blir det ikke noe julebord på oss. Jeg skal på katteutstilling den helgen, og mannen min har en jobb han må gjøre den helga.

  Det er jo tida for julebord med julemat nå. På jobben hvor mannen min jobber har de en fredag i adventstiden hvor de serverer julemat i kantinen deres. Det pleier de ansatte hvor mannen min jobber å bli med på, og da er vi ektefellene med på julemiddagen 🙂

  Ønsker deg en kjempefin lørdag, og ei kjempefin og god helg 🙂

  Purr, purr, og bloggklem fra Toril og kattene

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CommentLuv badge